Wielki

Format

   

 
Materiały / produkty

 

Witaj w świecie Wielkich Formatów!

Druk cyfrowy i solventowy wielkoformatowy, druk UV na materiałach płaskich, reklama typu outdoor

Banery reklamowe zewnętrzne

Frontlit – to najbardziej powszechny materiał w reklamie zewnętrznej. Frontlity są eksponowane na szerokiej gamie nośników takie jak: witryny, ściany budynków, stoiska targowe, płoty itd. Materiał do zadruku jednostronnego. Możliwy zadruk do szerokości 5 m w jednym brycie. Większe grafiki są łączone ze sobą za pomocą zgrzewarek. Zgrzewy są praktycznie niewidoczne. Możliwe wymiary grafiki reklamowej na frontlicie są praktycznie nieograniczone . Dobieramy materiały do wielkości grafik. Dostępne są materiały laminowane i powlekane z certyfikatami trudnopalności. Gramatury dostępne w przedziale 370-510gr/m2.

Siatka winylowa (mesh) – bardzo popularny materiał do wielkoformatowych grafik. Materiał charakteryzuje się niższą gramaturą od frontlitów oraz przepuszczalnością wiatru i światła. Standardowo używane materiały mają gramaturę w przedziale 270-370gr/m2 oraz atest trudnopalności B1.
Dzięki niższej gramaturze oraz przepuszczalności powietrza można ją montować na nośnikach reklamowych bez obawy, iż zostanie uszkodzona przez podmuchy wiatru. W naszej drukarni możemy drukować grafiki wielkoformatowe w brytach o szerokości do 5m i łączyć za pomocą zgrzewarek. Realizujemy siatki o nieograniczonych formatach.

Blockout – materiał z możliwością druku po obu stronach, przy czym obie strony są przedzielone w środku tworzywa czarną przekładką co zapobiega prześwitywaniu jednej strony na drugą. Na każdej ze stron można wydrukować inną grafikę co daje dodatkowe możliwości.
Standardowe gramatury tego materiału 440-780gr/m2.
Stosowana w reklamie zewnętrznej oraz wewnętrznej.

Backlit – materiał winylowy charakteryzujący się wysokim rozproszeniem światła, przeznaczony do ekspozycji zewnętrznej i wewnętrznej z podświetleniem od tyłu. Po podświetleniu w porze nocnej kolory są nasycone a grafika wyrazista. Materiał możliwy do zadruku w wersji jednostronnej o podstawowym nasyceniu, druk jednostronny w podwójnym nasyceniu oraz druk dwustronny z tzw. poddrukiem. Media stosowane do tego typu reklamy są możliwe do zadruku w jednym brycie do szerokości 5m. Media posiadają atesty trudnopalności oraz standardowo występują w gramaturze 370-510gr/m2.

Tekstylia

Poliester 110-120gr – materiał używany do produkcji wysokiej jakości materiałów promocyjnych. Charakteryzuje się bardzo wysoką czytelnością nadruku po obu stronach materiału. Dostępny w wersji z certyfikatem niepalności B1.
Zastosowanie: flagi, flagi plażowe, banery wewnętrzne lub zewnętrzne

Eco Satin 140gr - stosowany do wydruków jednostronnych. Używany jest do produkcji wysokiej jakości materiałów promocyjnych przeznaczonych do prezentowania wewnątrz pomieszczeń (butiki, sklepy, salony sprzedaży, wystawy).
Zastosowanie: reklama wewnętrzna, banery.

Poliester 210 - 250gr - stosowany do wydruków jednostronnych. Używany w produkcji wysokiej jakości materiałów promocyjnych przeznaczonych do prezentowania przede wszystkim wewnątrz pomieszczeń (butiki, sklepy, salony sprzedaży, wystawy).
Zastosowanie: flagi podwójne, banery wewnętrzne i zewnętrzne, ramy aluminiowe, systemy wystawiennicze.

Backlight 170gr – materiał poliestrowy stosowany do systemów z podświetleniem od wewnątrz. Bardzo dobre odwzorowanie kolorów oraz rozproszenie światła.

Papiery i plakaty

Citylight – papier przeznaczony do grafik podświetlanych w warunkach zewnętrznych i wewnętrznych. Charakteryzuje się bardzo dobrą przepuszczalnością światła co z wysokim nasyceniem kolorów daje wysoki kontrast i bardzo przyciągającą wzrok grafikę (gabloty na przystankach, kasetony podświetlane, pasaże handlowe, dworce).

Drukujemy papiery w gramaturze 150 - 190gr/m2 i szerokościach do 160cm.

Papier prezentacyjny – papiery przeznaczone do grafiki wewnętrznej.
Drukujemy papiery w gramaturach 130-220gr/m2. Z uwagi na gramaturę i sztywność przeznaczone głównie do druku plakatów w wysokiej rozdzielczości. Najczęściej wykończenie papieru jest satynowe. Możliwość zabezpieczenia wydruku dodatkowym laminatem ochronnym.

Papier fotograficzny
Bardzo dobry jakościowo, błyszczący papier fotograficzny do druku wysokiej jakości zdjęć i aplikacji. Dostępne o wykończeniu matowym, błyszczącym i satynowym i gramaturze do 265g/m2.


Papier blueback do wydruków krótko oraz średnioterminowych z charakterystycznym niebieskim podkładem (filtrem) zapobiegającym przebijaniu grafik poprzednio wyklejonych. Przeznaczony do druku OUTDOOR (bilboardy, plakaty).
Drukujemy papiery w gramaturze 115-120gr/m2.
Plakaty billbordowe oferują łatwą aplikację oraz bardzo korzystną cenę. Jest to najtańszy nośnik reklamowy.

Folie samoprzylepne

Monomeryczna – najczęściej używana folia, stosowana głównie do krótkookresowych zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych. Zadrukowana charakteryzuje się dużymi nasyceniami kolorów. Folia ta ma głównie zastosowanie przy naklejaniu na powierzchnie płaskie, bez jakichkolwiek przetłoczeń (płyty PCV, szyby, ściany, ścianki systemów wystawienniczych, oznaczenia punktów sprzedaży oraz inne aplikacje na płaskich regularnych powierzchniach). Folie monomeryczne występują w błysku, macie, z klejem permanentnym oraz klejem usuwalnym, z klejem białym oraz klejem szarym. Maksymalna szerokość foli to 200cm. Wydruki możemy dodatkowo pokrywać laminatem zabezpieczającym do szerokości 160cm.

Polimerowa – folie te stosujemy do grafik średniookresowych i to zarówno w reklamach zewnętrznych oraz wewnętrznych. Ich główne zalety to dobra stabilność wymiarowa, możliwość aplikacji na powierzchniach płaskich oraz na niewielkich przetłoczeniach. Folie te głównie jednak stosuje się do aplikacji na samochodach z niewielkimi przetłoczeniami.
Dostępna jest w wersji błyszczącej, matowej, z klejem trwałym i usuwalnym oraz w wersji transparentnej. Maksymalna szerokość 152cm. Wydruki możemy dodatkowo pokrywać laminatem zabezpieczającym.

Wylewana – folia przeznaczona do długotrwałej grafiki zewnętrznej oraz wewnętrznej. Dzięki bardzo wysokim parametrom w zakresie rozciągania jest to idealna folia do grafiki samochodowej o nieregularnych powierzchniach i głębokich przetłoczeniach. Folia nadaje się również do aplikacji na materiały o skomplikowanej kształtach. Maksymalna szerokość 152cm. Dostępna z klejem trwałym oraz pozycjonowanym (kanalikowym). Wydruki możemy dodatkowo pokrywać laminatem zabezpieczającym.

Ścienna – folia do wykonywania dekoracji ściennej wewnątrz pomieszczeń. Zastosowany na folii specjalny łatwousuwalny klej poliakrylanowy sprawia, że zadrukowana folia pozwala na tworzenie niepowtarzalnych kreacji na ścianach w formie tapety, napisów, dekorów czy naklejek ściennych i co ważniejsze, łatwo daje się z nich usunąć. Standardowa szerokość 137cm.

Adhezyjna – materiał przeznaczony do wysokiej jakości bezolejowych (przylegających elektrostatycznie) naklejek. Występuje w wersji białej błyszczącej oraz przeźroczystej. Jej główne zastosowanie to tworzenie łatwych do usunięcia grafik, oznakowań, dekoracji na szybach, elementach szklanych, ekranach telewizyjnych i monitorów, sprzętach AGD oraz RTV. Dają się łatwo usuwać i wielokrotnie naklejać na czystą powierzchnię.

Okienna OWV – folia ta składa się z perferowanej białej folii wierzchniej oraz czarnego spodu oraz bezbarwnego kleju. Folia ta znakomicie się sprawdza jako grafika na szybach w pojazdach, jako dekoracje okien, drzwi reklamowych i szyb wystawowych. Szerokość maksymalna 152cm.

Translucentna – folia do wykonania grafiki na kasetonach podświetlanych lub innych podświetlanych elementach. Folia bardzo dobrze rozprasza światło co po podświetleniu daje nasycone kolory i wyrazistą grafikę. Zadruk zazwyczaj w podwójnym nasyceniu.
Folia odporna na temperaturę, występuje jako folia monomeryczna lub polimerowa. Szerokość maksymalna do 152cm.

Grafika ścienna

Tapeta z podkładem papierowym, flizelinowym - tapeta na podkładzie papierowym lub flizelinowym, przeznaczona do aplikacji na ściany za pomocą standardowych narzędzi do aplikacji tapet. Materiał dedykowany do zadruku tuszami lateksowymi, solwentowymi oraz UV. Wykończenie w połysku. Fotorealistyczna jakość zadruku. Szybkoschnąca, odporna na zarysowania, posiada atest niepalności B1. Dostępna w różnych strukturach wykończenia powierzchni.

Tapeta samoprzylepna - bardzo wytrzymała tapeta flizelinowa. Posiada klej pół-trwały i repozycjonowalny. Łatwa do usunięcia. Prosta aplikacja na gładkich i słabo-chłonnych powierzchniach. Materiał doskonały na fototapety i naklejki.
Dedykowany do zadruku tuszami lateksowymi oraz UV. Fotorealistyczna jakość zadruku. Szybkoschnąca, odporna na zarysowania.

Papier lateksowy – 140 lub 212 g, matowy, wysokiej jakości fotorealistyczny papier powlekany lateksem, dedykowany do wewnętrznych i zewnętrznych, wielkopowierzchniowych aplikacji ściennych. Idealny do klejenia na zagruntowaną ścianę zwykłymi klejami do tapet.
Dedykowany do zadruku tuszami lateksowymi oraz UV.

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ
Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO 

             Layer 22  Layer 21  Layer 20

projekt z funduszy UE

 

 

Klienci: